Hamile Kıyafetleri
20 Eylül 2017
Giyim

0

Hamilelik bir kadının hayatındaki en önemli dönüm noktalarından birisidir. Bu süreç içerisinde hem duygusal anlamda hem de fiziksel olarak birçok değişiklik meydana gelir ve bu değişimler sonucu değişen vücut ölçüleri dolayısıyla gardolaplarda yeni giysilere de ihtiyaç duymaya başlanır.

 

 Hamilelikte Rahat Giyebileceğiniz Parçalar

 

Hamileler için rahatlık her şeyden önce gelmelidir. Rahatsız bir kıyafet içerisindeki anne adayı hem kendini iyi hissetmeyecek hem de hormonlarının da etkisiyle rahatsızlığını ve sıkıntısını çok daha üst düzeyde yaşayarak belki de tüm gününü huzursuz geçirmek durumunda kalacaktır. Bu nedenle hamile kıyafetleri rahatlığı yansıtan ancak aynı zamanda şık parçalar arasından seçilebilir. Hamile giyim seçenekleri arasında öne çıkan parçalardan hamile bluz seçenekleri değerlendirmeye değer parçalardır. Hamile bluz seçenekleri ile birçok farklı gündelik kombin yapılabileceği gibi akşam şıklıklarının da tamamlayıcısı olarak kullanılabilir.

 Hamile Giyiminde Kullanılabilecek Parçalar

 

            Hamilelik süresince yalnızca bol giysilerin veya elbiselerin tercih edildiği dönemim eskide kaldığını söylemek mümkündür. Artık birçok mağazada ve birçok markanın ürün yelpazesi arasında çok şık ve değişik onlarca hamile giyim kreasyonlarına rastlamak mümkündür. Hamile giyim seçenekleri arasında öne çıkan; rahatlık ve şıklığın bir arada olduğu seçeneklerden birsi de hamile salopet giysilerdir. Salopetler hamileler için farklı, spor ve kurtarıcı parçalardan biri olmakla kalmayıp aynı zamanda kış ve yaz aylarında da rahatlıkla tercih edilmeleri dolayısıyla son derece kullanışlı olan giysilerdir.

 

 Salopet İle Yapılabilecek Kombinler

 

Özellikle kot kumaşından yapılan hamile salopet kıyafetleri hem nostaljik hem de spor bir görünüme kavuşmanızı sağlayabilmektedir. Hafta sonu tatillerinde, pazar kahvaltılarında veya yolculuğa çıkacağınız anlarda bir tişört veya kazak üzerine giyilecek olan salopet ile rahatlık ve şıklığın yanı sıra sevimli ve güzel bir görüntü de kolaylıkla elde edilebilir. Salopet eğer yazlık ve ince bir tişört ile kombinlenirse yaz için, eğer bir balıkçı yaka kazak ile kombinlenirse ise kış için son derece uygun bir kombinasyon haline gelebilmektedir. Aynı zamanda yalnızca kot kumaşından değil farklı renk, desen, kumaş ve modellerden oluşan salopetlerde anne adayları tarafından hamileliğin hemen her ayında rahatlıkla kullanılabilmektedir.