Hamile Tesettür Giyimde En Beğenilen Parçalar Nelerdir?
11 Ekim 2017
Giyim

0

Hamilelik döneminde giyilmesi gereken kıyafetler normal zamanlarda giyilen kıyafetlerden farklıdır. Bu durum tesettürlü kadınlar içinde geçerlidir. Hamilelik döneminde her zamanki giyim ürünleri çok daha dar gelip kişiyi rahatsız edeceğinden mutlaka hamile tesettür giyim ürünlerine yönenilmelidir. Bu tarz tesettür giyim ürünleri anne olmaya hazırlanan kadınlar için özel olarak üretilmektedir. Ürünlerin amacı kişinin karın bölgesini rahatsız etmemek ve mümkün olduğunda konforlu bir hamilelik süreci geçirmesini sağlamaktır. Son dönemlerde en çok beğenilen ve tercih edilen hamile giyim ürünleri aşağıdaki gibidir.

 Hamile Elbiseleri

 

Hamile tesettür giyim ürünleri dendiğinde akla direk olarak hamile elbiseleri gelmektedir. Elbiseler yalnızca hamilelik döneminde değil her dönem çok rahat bulunan ve sıklıkla tercih edilen ürünlerdir. Fakat özellikle hamilelik dönemi için üretilen hamile elbiseleri çok daha rahat olmaktadır. Bu tarz elbiselerin normal elbiselerden farkı daha bol ve salaş olmalarıdır. Bunun yanı sıra karın bölgesi de normalde geniş olan hamile elbiseleri hem günlük hayatta hem de özel yerlerde rahatlıkla giyilebilecek tesettür giyim ürünlerindendir.

 

 Hamile Salopet

 

Hamilelik döneminin vazgeçilmezi olan hamile tesettür giyim ürünlerinden biride salopetlerdir. Salopet altı pantolon şeklinde olan ve üstünde de askılı bir parçası bulunan kot ürünlerdir. Genellikle denim kumaşlardan üretilen ve satışa sunulan bu hamile giyim ürünü tesettürlü kadınlarında ilk tercihlerinden bir tanesi olmaktadır. Salopetlerin karın kısmı lastikli ya da geniş duracak şekilde üretildiğinden herhangi bir rahatsızlık hissi yaratmayacaktır. İçine giyilecek giyim ürünü ise tamamen kişiye bağlıdır. Uzun kollu bluzlar ve bodyler ile kombin yapılması mümkündür. Bu noktada tercih edilecek bluz ya da body mutlaka düz renk olmalıdır.

 

 Bol Kesim Tunikler

 

Bol kesim tuniklerde günlük hayatta sıklıkla tercih edilen hamile giyim ürünleri arasındadır. Bu tarz tuniklerin birçoğu aşağıda doğru genişlemekte ve karın bölgesini kasmamaktadır. Hamile pantolonları ile çok şık duran bu tunikler günlük olarak ne giyeceğini bilemeyen kadınlar için en doğru seçeneklerden bir tanesi olacaktır. Bu tarz tunikler eteklerle de çok uyumlu duracaktır. Nasıl bir kombin yapılacağı tuniğin nerede ve ne şekilde kullanılacağına bağlıdır.