Hamile Tesettür Giyiminde Hangi Modeller Tercih Ediliyor?
25 Ekim 2017
Giyim

0

Tesettür Giyimde Anne Adaylarının Şıklığı

 

Bebeklerini kucaklarına alacakları günü heyecanla bekleyen anne adayları, bu heyecanlı ama biraz da zorlu süreçte şıklıklarından ödün vermek istemezler. Bu nedenle de hamile giyim kıyafetleri arasından, hem rahat hem de şık bir görüntü sergileyecek olanları tercih ederler. Pek çok alternatife sahip olan hamile tesettür giyim kıyafetleri, hemen hemen her anne adayının zevkine hitap edecek özelliklerde beğeniye sunulur. Ancak yine de tek parça olmalarından ve anne adaylarının genelde kendilerini en rahat hissettikleri hamile elbiseleri kullanılır. Peki, anne adayları için son dönemlerin en sık tercih edilen kıyafetleri hangileridir?

 En Sık Tercih Edilen Tesettür Hamile Kıyafetleri

 

Yazının başlangıcında genellikle hamile elbiseleri için genel tercih olduğu belirtilmişti. Ancak seçenekler bir tek bununla kısıtlı olmadığından, içinde bulunulan dönemde bu yazıyı okuyanlar arasında hamile olan kadınlar var ise, fikir edinebilmeleri için farklı alternatiflerden de bahsetmek iyi olacaktır. Hamile kıyafetleri arasında iki parça olan takımlar da oldukça ilgi görmektedir. Özellikle bol pantolon ve yelek kombininden oluşan hamile giyim takımları, fazlasıyla giyilenler arasında yer alır. Sebebine gelince; pantolonların belindeki esnek kumaştan oluşan ayrı bir parçayla, hamileliğin ilerleyen dönemlerinde de oldukça rahat edilmektedir. Ayrıca takımın pantolonu farklı bluz ya da tuniklerle çok rahat kombin yapılabilir. Yaz aylarında keten kumaştan oluşan bu takımlar, sıcak havalarda cildin nefes almasını sağlayarak hamilelik döneminde sıcağın bunaltıcı etkilerini hafifletmektedir. Renklerde ise, kesinlikle cimri davranılmamış.

 

Asker yeşili, mavinin çok açık olmayan tonları ve klasik renkten vazgeçemeyenler için siyah kombinleri kolaylıkla bulunabilir. Hamile üst giyimi olarak sıklıkla kullanılan yeleklerde de, arka kısımdaki kuşak sayesinde istenildiği ölçüde ayar yapılabilir. Üst giyimden bahsediyorken, hamile tesettür giyim kıyafetleri arasında hamile tunikleri de fazlasıyla giyilen kıyafetlerdendir. Renk renk alınarak, hamileliğin son dönemlerine kadar çok rahat bir şekilde tüm kıyafetlerle giyilebilir. Ayrıca bazı tuniklerde asimetrik kesim detayının kullanılmasıyla, hamilelik döneminde biraz da kilolarından şikayetçi olan kadınlar için kamufle eden bir yardımcı olabilir. Tüm modeller, mağazaların raflarında hamile kadınlar için yerini alarak yeni sahiplerini beklemektedir.