Modanın Kalbi Anne Karnında Atıyor
25 Eylül 2017
Giyim

0

Hamilelikte kıyafet bulmak, şık olmak ve gittikçe şişen karna göre giyinmek hemen hemen her anne adayını zorlamakta. Tekstil firmalarının biraz daha geri planda tuttuğu hamile giyim modelleri, tarzına ve kıyafetine dikkat eden anne adayları için zor bir süreç yaratmakta.

 Hamilelikte Moda

 

Hamile kaldınız ve dünyaya tatlılar tatlısı bir bebek getireceksiniz. Peki, bu süreç sizin için nasıl işleyecek? Artık eski kıyafetleriniz içine giremiyorsunuz, hamile elbiseleri ise hoşunuza gitmiyor, istediğiniz şık elbiseler, pantolonlar size olmuyor. Hamile kıyafetleri ile ilgili eski dönemlere nazaran çok daha fazla çeşit ve model bulmak mümkün. Bu dönemde önemli olan şey, şıklığınızı korurken rahatlığınızdan ödün vermemeniz olmalı. Hem raht hem de şık olmak zor diye düşünüyorsanız, artık bu mümkün. Hamile elbiseleri sizin için, rahat ve şık olmanız için artık birbirinden çeşit model ve renk de üretilmekte.

Tercih yaparken göğüs altından büzgülü elbiseleri tercih etmeniz sizin hem rahat olmanızı hem de vücudunuzun değişen yapısına uygun giyinmenizi sağlayacak. Elbise boyunu hamileliğiniz ile değil de kendi boyunuza göre seçmelisiniz. Eğer orta boyun üzerinde iseniz uzun elbiseler size çok yakışacaktır. Fakat boyunuz biraz kısa ise, kısa elbise tercihi yapmalı ve hamile olduğunuz için şıklığınızdan vazgeçeceğinizi düşünenleri şaşırtmalısınız. Pantolon seçiminiz artık dar paça seviyor olsanız da biraz değişmeli. Gün içerisinde şişecek olan ayaklarınız ve bacaklarınız için daha rahat bol paçalı ve bel lastiği göğse kadar uzanan hamile giyim ürünü hamile pantolonları tercih etmelisiniz. Çalışan kadınlar için artık klasik model de hamile pantolonları da yapılmakta.

 

 Hamilelikte Tesettür Modası

 

Tesettür modası, son zamanlarda kasıp kavuran bir değişim içerisinde. Çıkan ürünler, elbiseler, yelekler ve şallar modelleri ile şıklıkları ile dudak ısırtıyor. Eğer hamile iseniz, hamile tesettür giyim ürünlerinden, sıcak havalarda uzun kollu, uzun boylu elbiseleri tercih edebilirsiniz. Genellikle yarasa kol yapılan bu elbiseler hem rahat etmenizi hem de tarz gözükmenizi sağlayacaktır. Bu senenin modasına yön veren tunik yelekler ile hamilelikte de güzel konseptler yakalayabilirsiniz. Bol paça bir pantolon üzerine, her yerde kolaylıkla bulabileceğiniz hamilelik tshirtleri ve üzerine şıklık katmak için giyeceğiniz yelekler modayı yakalamanıza yardımcı olacaktır. İlla ki hamile tesettür giyim ürünlerini tercih edip bir kalıba girmeden de giyinebilirsiniz.